Lenka Klodova

Lenka Klodova zajmuje się sztuką od 1992. Tematem jej prac jest przedewszystkim relacja kobieta/mężczyzna (wo/man) w sytuacjach życiowych. Sama o sobie mówi, że nie potrafi oddzielić normalnego życia od swojej sztuki, co postrzega jako interesujące, smutne i śmieszne.

Otrzymała dyplom w pracowni rzeźby Praskiej Akademii Sztuk Pieknych w 1997 roku, w roku 2005 ukończyła studia doktoranckie. Od 2007 roku regularnie uczy sztuki oraz gender na FAVU w Brnie, a od tego roku jest wykładowcą nowego przedmiotu – Pronostudies.

Lenka Klodova wystawia regularnie od 1992 roku i od tego czasu wzięła udział w ponad 50-ciu wystawach w Czechach, Słowacji, Polsce, Niemczech, Austrii, Szwecji i USA.. Zrealizowała 19 wystaw indywidualnych (Czechy, Słowacja, Niemcy, Polska, Ukraina, Meksyk). Ponadto uczestniczyła w wielu sympozjach i programach rezydencjalnych. Zrealizowała dwie prace w przestrzeni publicznej

(Pilgrimage, Neratovice i Open Hands, Ostrawa). Współpracuje z czeskim magazynem Umelec. W 2005 roku była nominowana do prestiżowej Nagrody Chalupeckego dla młodych artystów. Urodzona 22 października 1969 w Opavie w Czechach, mieszka i pracuje w Pradze.